Co powinien wiedzieć świadomy konsument? - spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów Wyróżniony

Wiele przydatnych informacji oraz odpowiedzi na liczne pytania otrzymały osoby, które przybyły w środę 13 kwietnia do biblioteki na spotkanie z panią Małgorzatą Jedą - Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejską Radą Seniorów w ramach aktywizacji osób starszych z Nowego Miasta Lubawskiego.

Pani Małgorzata Jeda w sposób bardzo zrozumiały tłumaczyła zawiłości w prawie konsumenckim. Wyjaśniła jak dochodzić swoich praw przy reklamacji towarów i usług. Rozwiała także wątpliwości dotyczące gwarancji, ubezpieczania zakupów oraz możliwości odstąpienia od zawartej umowy. Swoją prezentację wzbogaciła przykładami, z którymi miała do czynienia podczas swojej pracy, aby w pełni zobrazować jakie sztuczki stosują sprzedawcy i jak się zabezpieczyć przed nieuczciwymi przedsiębiorcami.

Na spotkanie przybyło prawie 40. seniorów, którzy z uwagą wysłuchali wykładu, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi historiami dotyczącymi dochodzenia swoich praw jako konsument.