Spotkanie bibliotekarzy w Gietrzwałdzie Wyróżniony

5 maja 2015 r. podczas spotkania bibliotekarzy w gmachu Wydziału Teologii UWM w Olsztynie ogłoszono nominację ks. kan. Tomasza Garwolińskiego, dyrektora biblioteki WSD „Hosianum”, na archidiecezjalnego duszpasterza bibliotekarzy. 7 maja 2016 r. w Gietrzwałdzie odbyło się pierwsze spotkanie bibliotekarzy w ramach powołanego do istnienia przed rokiem duszpasterstwa bibliotekarzy archidiecezji warmińskiej. Pracownicy bibliotek uczesticzyli we mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, a następnie spotkali się przy ognisku.  Byli obecni przedstawiciele: Biblioteki Uniwersyteckiej UWM, Bibliotekarze Wydziału Teologii UWM, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim oraz bibliotekarze-emeryci.