Cała Polska Czyta Dzieciom Wyróżniony

W ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna gościła u siebie kilka grup dzieci z miejscowych szkół. Dzieci, które odwiedziły bibliotekę wysłuchały wierszy i opowiadań. Dowiedziały się rownież na czym polega praca bibliotekarza, dlaczego ważne jest odkładanie książek na swoje miejsce oraz jak wygląda elektroniczne wypożyczanie książek. Po zapoznaniu się z książeczkami, czasopismami i kącikiem zabaw w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Dzieci zobaczyły Wypożyczalnię dla Dorosłych, gdzie mogły chodzić pomiędzy regałami jak w labiryncie oraz Pracownię Regionalną z Czytelnią Multimedialną. Obejrzały wystawę pt. "Sentymentalna podróż w przeszłość". Wszystkim dzieciom bardzo podobała się nasza biblioteka..