Lekcja o regionie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Wyróżniony

Miejska Bibliotek Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim w ramach swojej oferty edukacyjnej prowadzi zajęcia m.in.: z edukacji regionalnej. W jednej z takich lekcji – Bibliografia regionalna i dokumenty życia społecznego – uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida. Głównym tematem były zbiory regionalne biblioteki – wydawnictwa zwarte, czasopisma lokalne oraz Dokumenty Życia Społecznego (DŻS). Młodzież miała okazję zapoznać się bliżej z DŻS, dowiedzieć się czym są i przekonać się, że te dokumenty o krótkotrwałej najczęściej wartości użytkowej, są żywym świadectwem współczesnego życia naszego miasta i regionu. Młodzież z dużym zainteresowaniem zapoznała się również ze zbiorami regionalnymi biblioteki oraz obejrzała wystawę 70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej.