Zakończenie wakacyjnych spotkań w bibliotece Wyróżniony

Zakończyły się „Wakacyjne podróże po literaturze”, czyli cykl letnich zajęć literacko – artystycznych dla dzieci w wieku 6-11 lat, organizowanych przez naszą bibliotekę. Głównym celem dwutygodniowych warsztatów była dobra zabawa z książką, rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

W trakcie zajęć literackich dzieci poznały m.in. postać Hani Humorek, zakręconej dziewczyny pełniej fantazji i najdziwniejszych pomysłów. Wspólnie z nietuzinkową bohaterką stworzyliśmy humorkowy i megabombowy  plan na wakacje. Dzieci codziennie wykonywali różne zadania, za które otrzymali kolorowe uśmiechy.

Podczas zajęć plastycznych wspólnie tworzyliśmy prace zainspirowane latem i wakacjami. Ozdabialiśmy  pudełka na wakacyjne skarby, robiliśmy  zwierzątka i ozdoby z papieru, letnie krajobrazy, bawiliśmy się w projektanta mody letniej. Zorganizowany został również  plener malarski oraz warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowały owocowe sałatki i szaszłyki.

Nie zabrakło także zajęć ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabaw sportowych na świeżym powietrzu a także gier planszowych.

W tym roku,  jaki i w latach ubiegłych, zorganizowaliśmy akcję „czytanie pod chmurką”. Dzieci miały okazję poczytać sobie na świeżym powietrzu, a także zaprezentować ulubioną książkę.

Zajęcia wakacyjne  w naszej bibliotece były bardzo zróżnicowane, wszystkie dzieci spędziły ten czas kreatywnie i miały okazję pokazać wiele swoich talentów.