Remont w nowomiejskiej bibliotece Wyróżniony

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim, na remont i zakup wyposażenia, pozyskała 224780,00 zł dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z budżetu państwa. Całkowity koszt projektu wyniesie 300505,00 zł. Wkład własny, w kwocie 75725,00 zł, stanowią wydatki biblioteki poniesione na remonty i zakup wyposażenia w latach 2014-2017. Prace remontowe rozpoczną się 31 sierpnia 2017 r. i potrwają do połowy października. Będą obejmowały, wymianę drzwi do biur i toalet, wykładziny PCV, remont łazienki, częściową wymianę instalacji elektrycznej w biurach, w wypożyczalni dla dorosłych oraz w oddziale dla dzieci i młodzieży, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, udrożnienie kanalizacji, położenie nowych tynków w stacji wymiennikowej ciepła, a także malowanie wszystkich pomieszczeń w górnej kondygnacji budynku. W ramach dofinansowania zostaną zakupione nowe regały do wypożyczalni dla dorosłych, a także stoliki i krzesła do czytelni prasy.
Wypożyczalnie książek, dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, będą nieczynne z powodu prac remontowych. Prosimy naszych czytelników o wyrozumiałość. Po remoncie będzie czekała na Państwa nowoczesna, przestronna i funkcjonalna przestrzeń oraz mnóstwo książkowych nowości. Termin zwrotu książek wypożyczonych w nowomiejskiej bibliotece zostanie automatycznie prolongowany do czasu ponownego otwarcia placówki. Podczas remontu w Pracowni Regionalnej (wejście od strony Ogrodu  Róż), będzie można wypożyczać lektury. W Pracowni Regionalnej będzie można korzystać z komputerów, drukarek i skanera. Biura organizacji pozarządowych będą funkcjonowały bez zmian.