Biblioteka po remoncie Wyróżniony

Zakończył się trwający dwa miesiące remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020” w wysokości 224 780,00 zł na remont i zakup wyposażenia. Całkowity koszt projektu wyniósł 300505,00 zł. Wkład własny, w kwocie 75725,00 zł, stanowiły koszty biblioteki poniesione na remonty i zakup wyposażenia w latach 2014-2017. Prace remontowe obejmowały wymianę drzwi do biur i toalet, wykładziny PCV, remont łazienek, częściową wymianę instalacji elektrycznej w biurach, w wypożyczalni dla dorosłych oraz w oddziale dla dzieci i młodzieży, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, udrożnienie kanalizacji, położenie nowych tynków w stacji wymiennikowej ciepła, a także malowanie wszystkich pomieszczeń w górnej kondygnacji budynku.  Do biblioteki zostały zakupione nowe regały, biurka, kanapy, stoliki i krzesła. Jest to już trzecie dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Łącznie w latach 2011-2017 na remont i zakup wyposażenia biblioteka otrzymała prawie 540000,00 zł. Zapraszamy użytkowników biblioteki do jasnych odnowionych pomieszczeń. Przygotowaliśmy dla Państwa nowości wydawnicze, jak też szeroką ofertę znanych i lubianych pozycji literackich.

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek - piątek godz. 9:00-17:00