Uczniowie z Kurzętnika w bibliotece miejskiej Wyróżniony

13 listopada 2017 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku pod opieką Pani Anny Zięby brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Mieście Lubawskim. Gimnazjaliści mieli okazję poznać zawód bibliotekarza i czynności związane z wykonywaniem tego zawodu. Młodzież zwiedzanie biblioteki rozpoczęła od Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, gdzie dowiedziała się jaką drogę przechodzi książka zanim trafi w ręce czytelnika. Zapoznała się ze zbiorami w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalni dla Dorosłych. Uczniowie poznali ofertę biblioteki, zapoznali się z elektronicznym systemem wypożyczeń, zasobami wirtuanej biblioteki IBUK Libra, Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej oraz Archiwum Historii Regionalnej. Na koniec spotkania chętne osoby miały możliwość założenia kart bibliotecznych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji konkursu "Zaczytana Szkoła VII edycja".