"Green Velo na dwa razy" Wyróżniony

W poniedziałek 27 listopada odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Naszym gościem był pan Dariusz Marcinkowski - podróżnik i autor ksiązki "Green Velo na dwa razy". Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę mogli wysłuchać bardzo ciekawej realcji z rowerowej wyprawy "Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo". Opowieść wzbogacona została obszerną fotorelacją z przebytej trasy. Szlak Green Velo to trasa rowerowa wiodąca przez Polskę Wschodnią rozpoczynająca się w Elblągu  a kończąca w Końskich w Górach Świętokrzyskich. Trasa przebiega przez pólnocną część województwa warmińsko-mazurskiego, potem ciągnie się wzdłuż wschodniej granicy kraju przez województwo podlaskie, lubelskie i podkarpackie, by po przejechaniu blisko 2000 km zakończyć się w województwie świętokrzyskim.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ciekawych informacji dotyczących zarówno technicznych aspektów trasy rowerowej jak i  ciekawostek dotyczących miejscowości mijanych podczas podróży pana Dariusza. Wspominał on o spokoju i ciszy jaką napotkał na trasie, łączeniu się kultur chrześcijańskich i prawosławnych w miejscowościach w Polsce wschodniej. Pokazał wiele przepieknych zdjęć zarówno zabytków jak i przyrody nienaruszonej przez człowieka. Nasz gość, jako miłośnik muzyki bluesowej umilił nam również spotkanie prezentując ulubione piosenki, które były natchnieniem zarówno na trasie jak i podczas pisania książki. Pan Dariusz starał się swoimi opowieściami spopularyzować zarówno turystykę rowerową jak i ogólnie pojęte podróżowanie i odkrywanie miejsc nie tak popularnych wśród turystów.