Wernisaż wystawy rękodzieła i malarstwa Bożeny Wilgi Wyróżniony

Wernisaż wystawy rękodzieła i malarstwa Bożeny Wilgi

„Rób to, co cię uszczęśliwia” - to hasło przewodnie wystawy rękodzieła i malarstwa pani Bożeny Wilgi przygotowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uroczysty wernisaż odbył się w piątek 9 marca. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy miasta, rodzina i znajomi licznie przybyli, wspierając swoją obecnością autorkę.

Po powitaniu gości przez dyrektor MBP Danielę Kowalską głos zabrała główna bohaterka spotkania. Pani Bożena Wilga opowiedziała o początkach swojej twórczości, o inspiracjach i ulubionych technikach, które wykorzystuje w tworzeniu swoich prac. Podziękowała swojej mamie, obecnej na spotkaniu, za wprowadzenie w tajniki szydełkowania oraz pozostałym członkom rodziny za cierpliwość i wsparcie. Po części oficjalnej nadszedł czas na zwiedzanie wystawy, a było na co popatrzeć. Pani Bożena zaprezentowała bogatą różnorodność swojej twórczości, można więc było zobaczyć obrazy malowane techniką olejną oraz haftowane na płótnie, efektowne serwety wykonane na szydełku oraz wianki i inne dekoracje związane z tematyką wielkanocną. Poza tym pani Wilga maluje na szkle oraz tworzy dekoracje z masy solnej.Goście wernisażu zgodnie zapewnili o wielkim talencie, pasji i różnorodności twórczej autorki wystawy.

Osoby, które chciałyby zobaczyć ekspozycję zapraszamy do Pracowni Regionalnej. Wystawa będzie otwarta do 13 kwietnia 2018 r.