Ułatwienia dla osób niewidomych i słabowidzących. Wyróżniony

Ułatwienia dla osób niewidomych i słabowidzących.

Miło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim otrzymała w darze od Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Wartość przedmiotu darowizny została określona na kwotę 840,00 zł. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie także pakiet 723 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieli łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.