Dzień Dziecka na wesoło Wyróżniony

Dzień Dziecka na wesoło

W niedzielę 3 czerwca na nowomiejskim rynku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Była m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, wata cukrowa, rozgrywka "żywych szachów" oraz loteria fantowa. Miejska Biblioteka Publiczna również przygotowała rozrywki dla najmłodszych. Jak zawsze największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, gdzie dzieci zamieniały się w księżniczki, superbohaterów i tygrysy. Oprócz tego na każdego czekały balony, z których powstawały pieski, dinozaury i kolorowe kwiatki. Dużą atrakcją była też ścianka z bajkowymi postaciami, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie. Biblioteka przygotowała także, przy wsparciu mieszkańców Nowego Miasta, wystawę "Ze starej szuflady", na której znalazły się przedmioty codziennego użytku sprzed stu lat. Zainteresowaniem cieszył się także stolik z grami planszowymi oraz papierowe zwierzątka do kolorowania.

Piękna pogoda sprzyjała wesołej zabawie i dzieci mogły świętować swój dzień aktywnie i w rodzinnej atmosferze.