Indiańska Noc w Bibliotece Wyróżniony

Indiańska Noc w Bibliotece

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek", w ramach której zorganizowała Indiańską Noc w Bibliotece. W piątek 8 czerwca młodzi czytelnicy zjawili się o 20.00 w bibliotece, by przeżyć noc pełną indiańskich wrażeń. Na początku odbyły się zabawy integracyjne z chustą animacyjną, poznaliśmy swoje imiona i stworzyliśmy indiański krąg przyjaźni przechodząc przez czarodziejskie koło hula-hop. Następnie wysłuchaliśmy ciekawostek na temat Indian oraz indiańskiej legendy o kukurydzy. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, a zdobyte informacje przydały się do późniejszych zadań i zagadek. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na dwa plemiona, wybrali swojego wodza i wylosowali indiańskie imię. Potem nadszedł czas na twórczą pracę przy tworzeniu symboli Indianina. Każdy wykonał swój własny pióropusz, naszyjnik z piórek i koralików oraz instrument muzyczny. Grzechotki i bębenki były potrzebne do kolejnej zabawy czyli "Tańca deszczu". Nasi mali Indianie swoim tańcem starali się wywaołać deszcz, co w ostateczności się udało i lekki deszczyk skropił nas wszystkich przy niewielkiej pomocy pań bibliotekarek. Po krótkim odpoczynku przy owocowych szaszłykach nadszedł czas na wykonanie indiańskiego totemu, z czym nasze plemiona poradziły sobie świetnie. Każdy Indianin mógł także spróbować swoich sił w polowaniu na bizona strzelając z łuku. Nie zabrakło także malowania twarzy w indiańskie wzory oraz robienia zdjęć w zainscenizowanej indiańskiej wiosce z tipi i ogniskiem. Noc indiańska nie mogła się także obyć bez szukania skarbu korzystając z map i wskazówek. Na zakończenie uczestnicy imprezy odpoczywali oglądając bajki o tematyce indiańskiej, czyli "Pocahontas" i "Mój brat niedźwiedź". Podczas Indiańskiej Nocy w Bibliotece nie było czasu na nudę, a możliwość spania między regałami z książkami jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. Po zobaczenia za rok.