Spotkanie autorskie z Mirosławem Litką Wyróżniony

Spotkanie autorskie z Mirosławem Litką

W czwartek 22 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Mirosławem Litką. Wieloletni pracownik naszej biblioteki promował swój drugi tomik wierszy pt. "Niepokonany". Sala była po brzegi wypełniona rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami oraz sympatykami twórczości pana Mirka. Autor wzruszył wiele osób wierszem "Los", w którym zawarł historię swojego życia i choroby. Oprócz wzruszających momentów było również sporo uśmiechów, gdy pan Mirek razem z współprowadzącym spotkanie Zbigniewem Kremskim wspominali wesołe historie związane z pisaniem wierszy.  Spotkanie przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze, dlatego nie mogło zabraknąć wystąpienia rodziny pana Mirka. Po oficjalnych podziękowaniach i gratulacjach od przedstawicieli władz oraz zaprzyjaźnionych instytucji nadszedł czas na podpisywanie książek. Długa kolejka ustawiła się, by złożyć gratulacje, zdobyć dedykację w zakupionej książce oraz zamienić kilka słów z autorem.