"Wspomnienia o Władysławie Radziwon" Wyróżniony

"Wspomnienia o Władysławie Radziwon"

W czwartek 28 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się ciekawe spotkanie pt. "Wspomnienia o Władysławie Radziwon". Historię życia i pracy zawodowej znanego i cenionego lekarza Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim przedstawiła córka - pani Anna Radziwon. Pani Anna opowiadała o studiach medycznych swojego ojca, o jego pracy podczas II wojny światowej. Mówiła, zarówno wzruszające jak i wesołe anegdoty, dotyczące całej lekarskiej rodziny. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawych opowieści o funkcjonowaniu nowomiejskiego szpitala  po II wojnie światowej, wspominali dawnych pracowników, wspólnie przypominali sobie nazwiska lekarzy i pielęgniarek z lat 60. i 70. XX w. Wysłuchaliśmy również opowieści osób z publiczności o tym jak leczył ich dr Radziwon. Spotkanie było bardzo interesujące, oprócz ciekawych opowieści pani Anny Radziwon uczestnicy mieli także możliwość obejrzenia wystawy, na której zostały wyeksponowane zdjęcia, dokumenty oraz inne rodzinne pamiątki.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległosci przez Polskę. Wspominanie osób znanych i cenionych w środowisku lokalnym jest sposobem na szerzenie patriotyzmu i społecznej świadomości.