Wakacyjne przygody w bibliotece Wyróżniony

Wakacyjne przygody w bibliotece

Zakończył się pierwszy tydzień „Wakacji z książką” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Happening wakacyjny rozpoczął się od zajęć integracyjnych, ruchowych oraz plastycznych, podczas których robiliśmy słoneczniki z papieru. W kolejnych dniach wymienialiśmy się pomysłami jak ciekawie spędzić wakacje. Dzieci podzielone na grupy prezentowały, gdzie warto spędzić wakacyjny czas – w górach, nad jeziorem czy nad morzem. Podczas zajęć plastycznych powstały pudełka na wakacyjne skarby, żabki z papieru oraz kolorowe bransoletki na rękę. Każdego dnia zajęć towarzyszył nam inny bohater literacki. W związku z realizacją działań promujących trzeźwy, zdrowy oraz bezpieczny styl życia w czwartek odbyły się warsztaty edukacyjne na temat trzeźwości i bezpieczeństwa, które zakończyliśmy konkursem plastycznym, polegającym na wykonaniu plakatu pod hasłem „Trzeźwy umysł – bezpieczne wakacje”. Promując zdrowy styl życia każdy uczestnik warsztatów otrzymał nagrodę (hula – hoop). Nawiązując do zdrowia i czystości w piątek zorganizowaliśmy warsztaty mydlarskie „Małe mydełko – kwitnące umysły”, podczas których dzieci samodzielnie tworzyły mydełka wg własnego pomysłu.

To jeszcze nie koniec wakacyjnych zajęć w bibliotece, czeka nas jeszcze mnóstwo atrakcji w kolejnym tygodniu spotkań z książką.