Error
  • JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/roni/ftp/BIBLIOTEKA2015/images/529
Notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/529

Telekonferencja "Alzheimer w rodzinie - jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom" Featured

W czwartek 27 września w Pracowni Regionalnej MBP odbyła się telekonferencja zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Konferencja miała miejsce w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. Tematem spotkania był "Alzheimer w rodzinie - jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom" - problem bardzo ważny i trudny. W konferencji wzięli udział prelegenci związani z tematem choroby: lekarze specjaliści geriatrii, neurologii, psychiatrii, opiekunowie osób chorych, którzy przedstawili problem ze strony medycznej, społecznej, psychologicznej oraz codziennej rzeczywistości życia z osobą dotkniętą demencją. Uczestnicy naszego spotkania lokalnego mogli aktywnie uczestniczyć w konferencji zadając pytania w formie elektornicznej, z czego chętnie skorzystali. W czasie swoich wystąpień prelegenci dostarczyli nam ważnych informacji o systemie leczenia, diagnostyce, codziennych problemach chorych i opiekunów. Spotkanie było ciekawe zarówno pod względem tematyki, jak i formy, gdyż po raz pierwszy przeprowadziliśmy w bibliotece wykłady w postaci transmisji na żywo. W spotkaniu uczestniczyli słuchacze UTW oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

Image Gallery

{gallery}529{/gallery}