Telekonferencja "Alzheimer w rodzinie - jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom" Wyróżniony

W czwartek 27 września w Pracowni Regionalnej MBP odbyła się telekonferencja zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Konferencja miała miejsce w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. Tematem spotkania był "Alzheimer w rodzinie - jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom" - problem bardzo ważny i trudny. W konferencji wzięli udział prelegenci związani z tematem choroby: lekarze specjaliści geriatrii, neurologii, psychiatrii, opiekunowie osób chorych, którzy przedstawili problem ze strony medycznej, społecznej, psychologicznej oraz codziennej rzeczywistości życia z osobą dotkniętą demencją. Uczestnicy naszego spotkania lokalnego mogli aktywnie uczestniczyć w konferencji zadając pytania w formie elektornicznej, z czego chętnie skorzystali. W czasie swoich wystąpień prelegenci dostarczyli nam ważnych informacji o systemie leczenia, diagnostyce, codziennych problemach chorych i opiekunów. Spotkanie było ciekawe zarówno pod względem tematyki, jak i formy, gdyż po raz pierwszy przeprowadziliśmy w bibliotece wykłady w postaci transmisji na żywo. W spotkaniu uczestniczyli słuchacze UTW oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.