Spotkanie autorskie z Edytą Świętek Wyróżniony

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

2 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką Edytą Świętek, autorką takich powieści jak Miód na serce, Cappuccino z cynamonem, Cienie przeszłości, Spacer Aleją Róż. Pani Edyta opowiadała o początkach swojej pracy pisarskiej, o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści. Pisarka podzieliła się ze słuchaczami swoją fascynacją Nową Hutą, w której dzieje się akcja jej nowej sagi: "Spacer Aleją Róż". Ze swoimi czytelnikami rozmawiała również o tym, skąd czerpie wzorce dla swoich bohaterów oraz dlaczego jej powieści są tak różne. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, czytelnicy byli pod dużym wrażeniem opowiadań autorki o jej książkach i zainteresowaniach. Opowiadała z pasją, dała się poznać jako ciepła i sympatyczna osoba. Po spotkaniu czytelnicy mogli zakupić książki autorki i zdobyć autograf, a chętnych nie brakowało. W spotkaniu wzięło udział 35 osób, m.in. Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy nowomiejskiej bibliotece. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie.