Spotkanie dyrektorów i bibliotekarzy bibliotek publicznych z powiatu nowomiejskiego Wyróżniony

14 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie dyrektorów i bibliotekarzy bibliotek publicznych z powiatu nowomiejskiego. Podczas spotkania Daniela Kowalska - dyrektor MBP w Nowym Mieście Lubawskim oraz Alina Pietryka - dyrektor GBP w Biskupcu, przekazały swoją wiedzę i doświadczenie, zdobyte podczas wizyty studyjnej do bibliotek województwa dolnośląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Wyjazd studyjny odbył się w dniach 9-12.10.2018 r., został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie w ramach projektu "Biblioteki w męskiej sprawie". Podczas spotkania dyskutowano także o współpracy bibliotek publicznych z bibliotekami szkolnymi oraz o wysokości dotacji przyznanej przez powiat nowomiejski dla MBP w Nowym Mieście Lubawskim na pełnienie zadań biblioteki powiatowej. W spotkaniu uczestniczyło 13 osób.