Trzylatek w bibliotece Wyróżniony

Trzylatek w bibliotece

„Mała Książka – Wielki Człowiek”– trzylatek w bibliotece

W ramach kampanii Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” 15 listopada 2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa trzylatków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunami. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki przeznaczone dla maluszków.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały wiersza „Psie smutki” Jana Brzechwy z książki „Pierwsze wiersze dla…”.Książka wraz z broszurą informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartą Małego Czytelnika stanowi wyprawkę czytelniczą dla każdego trzylatka. Swoje wyprawki odebrało już 29 trzylatków.

Zapraszamy wszystkie trzylatki (dzieci urodzone w 2015 r.) do odwiedzenia naszej biblioteki i odebrania prezentu – wyprawki czytelniczej.