Error
  • JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/roni/ftp/BIBLIOTEKA2015/images/539
Notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/539

Trzylatek w bibliotece Featured

„Mała Książka – Wielki Człowiek”– trzylatek w bibliotece

W ramach kampanii Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” 15 listopada 2018 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa trzylatków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunami. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki przeznaczone dla maluszków.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały wiersza „Psie smutki” Jana Brzechwy z książki „Pierwsze wiersze dla…”.Książka wraz z broszurą informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartą Małego Czytelnika stanowi wyprawkę czytelniczą dla każdego trzylatka. Swoje wyprawki odebrało już 29 trzylatków.

Zapraszamy wszystkie trzylatki (dzieci urodzone w 2015 r.) do odwiedzenia naszej biblioteki i odebrania prezentu – wyprawki czytelniczej.

Image Gallery

{gallery}539{/gallery}