Wieczór andrzejkowych wróżb Wyróżniony

Wieczór andrzejkowych wróżb

W piątek 23 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Wieczór andrzejkowy dla małych czytelników. Była to doskonała okazja do zapoznania dzieci z tradycjami wróżenia, które od pokoleń związane są z polską kulturą. Andrzejki upłynęły nam na zabawach integracyjnych, czytaniu opowiadania o tematyce związanej z przewidywaniem przyszłości, ale najważniejszym punktem były oczywiście różnorodne wróżby. Dzieci losowały imię swojej przyszłej żony czy męża, wymarzony zawód, czy miasto, w którym zamieszkają. Z kolorowego Koła Przyszłości dowiadywały się co ciekawego przydarzy się w niedalekim czasie. Wróżbą, na którą dzieci czekały z największą niecierpliwością było lanie wosku. Fantazyjne kształty, które przybrał wosk przelewany przez magiczny klucz, były wskazówką co czeka nas w przyszłości. Nasze pomocne wróżki, czyli członkinie młodzieżowego DKK wróżyły także z kart, magicznych pudełek oraz wielkiej księgi życzeń. Oprócz wróżb na uczestników Wieczoru andrzejkowego w bibliotece czekała także atrakcja w postaci tworzenia własnych mydełek z gliceryny. Dzieci mogły także wykonać papierowe pacynki kota, wampira czy nietoperza. Cały wieczór upłynął na wspaniałej zabawie i twórczej pracy.