Error
  • JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/roni/ftp/BIBLIOTEKA2015/images/541
Notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/541

Wieczór andrzejkowych wróżb Featured

W piątek 23 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Wieczór andrzejkowy dla małych czytelników. Była to doskonała okazja do zapoznania dzieci z tradycjami wróżenia, które od pokoleń związane są z polską kulturą. Andrzejki upłynęły nam na zabawach integracyjnych, czytaniu opowiadania o tematyce związanej z przewidywaniem przyszłości, ale najważniejszym punktem były oczywiście różnorodne wróżby. Dzieci losowały imię swojej przyszłej żony czy męża, wymarzony zawód, czy miasto, w którym zamieszkają. Z kolorowego Koła Przyszłości dowiadywały się co ciekawego przydarzy się w niedalekim czasie. Wróżbą, na którą dzieci czekały z największą niecierpliwością było lanie wosku. Fantazyjne kształty, które przybrał wosk przelewany przez magiczny klucz, były wskazówką co czeka nas w przyszłości. Nasze pomocne wróżki, czyli członkinie młodzieżowego DKK wróżyły także z kart, magicznych pudełek oraz wielkiej księgi życzeń. Oprócz wróżb na uczestników Wieczoru andrzejkowego w bibliotece czekała także atrakcja w postaci tworzenia własnych mydełek z gliceryny. Dzieci mogły także wykonać papierowe pacynki kota, wampira czy nietoperza. Cały wieczór upłynął na wspaniałej zabawie i twórczej pracy.

Image Gallery

{gallery}541{/gallery}