Mikołaj w bibliotece Wyróżniony

Mikołaj w bibliotece

Uwielbiają go wszyscy, dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy dużych miast i małych miasteczek.  6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził także naszą bibliotekę, gdzie czekały już na niego przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego SP nr 3 W Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunkami. Po przywitaniu Mikołaja, w magiczny i bajkowy klimat wprowadziły nas książki o tematyce świątecznej: „Święty Mikołaj” czy „Nadchodzą święta”.  Dzieci wraz z Mikołajem odgadywały świąteczne zagadki i poznawały znaczenie i symbolikę ozdób choinkowych, które umieszczały na świątecznym drzewku. Spotkanie z Mikołajem było także okazją do zapoznania się z książkami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Spotkanie zakończyło się stworzeniem specjalnych świątecznych zakładek.

Mamy nadzieję, że symbole świąteczne poznane podczas zajęć z Mikołajem będą miłym wstępem do rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia.