VIII Nowomiejska Gala Kultury

31 maja 2019 roku z okazji dnia pracownika kultury w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczysta VIII Nowomiejska Gala Kultury. Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim spotkali się z dyrektorami i pracownikami nowomiejskich instytucji kultury, działaczami i animatorami kultury. Burmistrz zwrócił się do uczestników spotkania dziękując za ich twórczość i aktywność podczas uroczystości lokalnych. Podkreślił, że ranga lokalnych imprez bez udziału wyróżnionych osób byłaby o wiele uboższa.

Nowomiejskie Nagrody Artystyczne 2019 Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim wręczyli laureatom w towarzystwie dyrektorów instytucji kultury i jednostek oświatowych, a otrzymali je działacze i animatorzy kultury m.in.: Magdalena Kowalewska, Halina Wiśniewska, Sylwia Pisarska, Anna Pestka-Górska, Jarosław Titz, Ilona Czarnecka, Waldemar Pałkowski, Natalia Reszka, Maria Wilemska, Marek Piątkowski, Magdalena Kortes, Maria Artemiew, Iwona Mrozińska, Agnieszka Kasprzycka, Magdalena Domżalska i Mirosław Litke.

Nagrody Artystyczne 2019 otrzymała również nowomiejska młodzież uzdolniona artystycznie, m.in.:  Paulina Jamroży, Klaudia Dudulska, Aleksandra Lewicka, Jakub Cieplak, Anastazja Nowicka, Anna Grabowska, Zofia Suchocka, Iga Neumann, Martyna Bober, Maria Marciniak, Julia Idziak, Aleksandra Jaroszewska, Juliusz Bucha, Patryk Domżalski, Antoni Suchocki i Kornel Zbikowski.

Burmistrz Józef Blank pogratulował wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz życzył dalszych sukcesów artystycznych. Szczególne podziękowania gospodarz miasta skierował do Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyny Olęckiej oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Danieli Kowalskiej.

Na zakończenie VIII Nowomiejskiej Gali Kultury odbył się występ artystyczny Państwa Oller.