Menu

plenfrdeitrues

Wakacyjne spotkania DKK Wyróżniony

Wakacyjne spotkania DKK

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, 27 czerwca dyskutowaliśmy o książce W. Bruce’a Camerona „Był sobie pies”. To wzruszająca historia, opowiedziana z perspektywy bezbronnego, kochającego czworonoga, którego celem jest towarzyszenie ludziom. Naiwność, bezgraniczne oddanie, rozpierająca miłość i odwaga psiego bohatera wywołują śmiech, doprowadzają do płaczu i poruszają nawet najbardziej nieczułe ludzkie serce. Książka W. Bruce'a Camerona to hołd, który każdy człowiek powinien oddać wszystkim wiernym towarzyszom.

Pod przykrywką lekkiej psiej przygody autor przemycił także mnóstwo problemów dzisiejszych czasów. Zaczynając od zbieractwa psów, mimo iż nie ma się odpowiednich warunków, nieodpowiedzialność czy nieświadomość ludzi, brak konsekwencji w wychowaniu psa, na samej potrzebie posiadania kończąc. Rozmawialiśmy także złych praktykach ludzi tj. zamykaniu psów w samochodach, ciężkich łańcuchach, dręczeniu zwierząt, bezdusznemu rozdzielaniu szczeniaków z matką.

Każdy z nas miał własną refleksję, niejednemu poleciała łza.

 

Dziecięcy DKK spotkał się 25 czerwca, aby dyskutować o książce „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.  Sprawdzaliśmy na mapie świata, gdzie dokładnie była Nela i jak to jest daleko od Polski. Rozmawialiśmy o zainteresowaniach Neli, o jej postrzeganiu świata przyrody.

Nela poznaje miejsca po zapachach. Okazało się, że klubowicze również kojarzą różne miejsca z zapachami. Rozmawialiśmy także o marzeniach podróżniczych i ciekawych miejscach, które warto zobaczyć.

Wybraliśmy miejsca, które najbardziej zafascynowały nas w książce. Korzystając z aplikacji See More obejrzeliśmy filmiki zaprezentowane przez Nelę. Książkę polecamy poszukiwaczom przygód.

Kolejne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki w naszej bibliotece już w sierpniu. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania.

Powrót na górę