Narodowe Czytanie Wyróżniony

Narodowe Czytanie

Akcja Narodowe Czytanie, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejskie Centrum Kultury, rozpoczęła się 6 września 2019 r. o godzinie 12.00 w Ogrodzie Róż. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do publicznego czytania 8 nowel polskich zaproszeni zostali: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, radni miejscy, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i instytucji kultury, lokalni artyści, uczniowie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki a także wszyscy, którzy wyrazili chęć publicznego zaprezentowania utworów Henryka Rzewuskiego, Bolesława Prusa, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej, Stefana Żeromskiego, Władysława Reymonta oraz Brunona Schulza.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom „Narodowego Czytania”.