Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz Wyróżniony

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

We wtorek 29 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz. Pani Magdalena jest autorką prawie 40 książek, głównie powieści obyczajowych i nazywana jest "Specjalistką od szczęśliwych zakończeń". Pochodząca z Gdańska pisarka opowiedziała swoje wspomnienia związane z Nowym Miastem Lubawskim, z którego pochodziła jej babcia. Wspomniała również, że znając z dzieciństwa te okolice, zdecydowała się umieścić akcję niektórych książek właśnie tutaj. Ciotka Matylda z "Ballady o ciotce Matyldzie" mieszkała w Nowym Mieście Lubawskim i tu prowadziła swój mały biznes, natomiast z Kurzętnikiem związana jest część historii  opowiedzianej w książce "Jeszcze się kiedyś spotkamy", która, jak wspomniała autorka, jest powieścią wzorowaną na prawdziwych losach jej babci i dziadka. Pani Magda dała się poznać jako osoba bardzo pozytywna, z łatwością i humorem odpowiadała na zadawane pytania, dzieliła się anegdotami z życia zawodowego i osobistego. Opowiedziała także o swojej najnowszej książce "Uwierz w Mikołaja", którą można było przedpremierowo zakupić i zdobyć autograf. Sala biblioteki była po brzegi zapełniona miłośnikami twórczości Magdaleny Witkiewicz. Goście cierpliwie czekali na możliwość porozmawiania z pisarką, zrobienia zdjęcia i otrzymania dedykacji w książkach. Całe spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, rozmawiając z panią Magdaleną można było poczuć się jak na spotkaniu z dobrym znajomym. Dyskusję z autorką moderowała Aneta Rogowska, a spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie.