Zapraszamy dzieci do udziału w II edycji akcji "Mała książka - wielki człowiek"

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka – wielki człowiek, realizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Biblioteka w Nowym Mieście Lubawskim już po raz drugi bierze udział w projekcie skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) organizowanym przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

W pierwszej edycji kampanii, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim, wzięło udział 80. małych czytelników. 58 wyprawek zostało wydanych dzieciom, które zostały zapisane do biblioteki po raz pierwszy. 22 wyprawki otrzymały dzieci zapisane przed rozpoczęciem akcji. Do 18 listopada 2019 r. zostało wydanych 26 dyplomów. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które otrzymały już dyplomy, a pozostałe dzieci (54) zapraszamy do zbierania naklejek z sówkami. Zapraszamy także wszystkie dzieci z roczników 2013-2016 do udziału w II edycji kampanii. Czekają na Was kolorowe książeczki, Karty Małego Czytelnika i naklejki z delfinkami.

Znalezione obrazy dla zapytania instytut książki