Menu

plenfrdeitrues

Jesienne spotkania DKK

Jesienne spotkania DKK

26 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych czytelników naszej biblioteki. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Justyny Bednarek „Banda Czarnej Frotte”. Główną bohaterką jest Czarna Frotte, skarpetka, która uciekła przed wizją czarnego worka i wymknęła się przez dziurkę  pod pralką. Od tej chwili zaczęło się jej nowe życie pełne przygód, nowych przyjaciół i poszukiwań siostry bliźniaczki, która zaginęła na biwaku.

Wszyscy klubowicze zgodnie stwierdzili, że książka była niesamowita, a szczególnie jej bohaterowie. Każdy opowiadał, co najbardziej podobało mu się w książce, które historie były szczególne. Rozmawialiśmy o wszystkich bohaterach, ich planach, marzeniach i postawach. Dzięki książce J. Bednarek dzieci inaczej spojrzały na skarpetki, które wbrew pozorom są nam wszystkim bardzo bliskie. Na spotkaniu klubowicze wymyślali różne przygody własnych skarpetek, które później ozdabiali.

Z pewnością książkę warto przeczytać, nawet jeśli nie jest się już dzieckiem.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 10 grudnia do Oddziału dla dzieci i Młodzieży.

 

 28 listopada dorośli spotkali, aby porozmawiać o książce R. Giordano „Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno”.

Książka jest niejako poradnikiem mającym pokazać jak pozbyć się permanentnego zmęczenia i nauczyć się cieszyć z życia. Niewątpliwie w nowatorski sposób podchodzi do tematyki rozwoju osobistego, zmiany myślenia i postrzegania świata. Nie dostajemy suchej, teoretycznej wiedzy o tym, jak funkcjonuje nasz mózg i co zrobić, by żyło nam się lepiej. Otrzymujemy za to całą historię przemiany pewnej kobiety, która ubrana w piękny język traktowana jest jako dłuższe opowiadanie i pochłania czytelnika całkowicie.

Rozmawialiśmy o zmianach, których należy dokonać, aby przełamać rutynę. Gorącym tematem były porządki generalne in/out. Czy zawsze, aby oczyścić atmosferę wokół siebie, należy wszystko wyrzucić. Ciekawym rozwiązaniem był dla nas zeszyt pozytywów. Większość klubowiczów uznała, że zapisywanie większych i mniejszych sukcesów to doskonały sposób budowania szacunku wobec siebie.

Na koniec zgodziliśmy się z autorką, że porażka nie jest najgorszą rzeczą, która może nas spotkać. Najgorsze to nie spróbować.

Zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 19 grudnia do Wypożyczalni dla Dorosłych.

Powrót na górę