Andrzejkowy wieczór w bibliotece

W piątek 29 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Wieczór andrzejkowy dla dzieci. Była to okazja do przekazania tradycji związanych ze świętem św. Andrzeja oraz możliwość wspólnej zabawy połączonej z wróżbami. Dzieci mogły dowiedzieć się kim będą w przyszłości, gdzie zamieszkają, jak będzie miał na imię mąż czy żona. Nie zabrakło kręcenia kołem przyszłości, ustawiania butów oraz wróżenia z książki. Wszystkie wróżby służyły dobrej zabawie, wywołały wiele śmiechu. Jak zawsze w bibliotece nie obyło się bez czytania tekstu literackiego o andrzejkowych wróżbach, wykonaliśmy również koty z masy solnej i papieru. Uczestnicy Wieczoru andrzejkowego w bibliotece wesoło się bawili pamiętając, że ich przyszłość zależy tylko od nich.