Mikołaj w bibliotece

Tradycją stały się już spotkania ze Świętym Mikołajem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim. W ten wyjątkowy dzień, Św. Mikołaj przybył do swoich najmłodszych czytelników w asyście śnieżynek z koszykiem  pełnym cukierków. Dzieci przywitały gościa piosenką, mówiły wierszyki i zadawały pytania do Mikołaja.

Mikołaj hojnie rozdawał słodycze, a na twarzach dzieci natychmiast pojawiał się promienny uśmiech. Uwieńczeniem spotkania było wspólnie zrobione zdjęcie z tym wyjątkowo lubianym przez wszystkich Świętym. Nie zabrakło także rozmów na temat świąt oraz pierwszej gwiazdki.

Spotkanie z Mikołajem było okazją do rozwiązywania świątecznych zagadek oraz zapoznania się z literaturą dziecięcą w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.