Menu

plenfrdeitrues
dkowalska

dkowalska

VIII Nowomiejska Gala Kultury

31 maja 2019 roku z okazji dnia pracownika kultury w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczysta VIII Nowomiejska Gala Kultury. Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim spotkali się z dyrektorami i pracownikami nowomiejskich instytucji kultury, działaczami i animatorami kultury. Burmistrz zwrócił się do uczestników spotkania dziękując za ich twórczość i aktywność podczas uroczystości lokalnych. Podkreślił, że ranga lokalnych imprez bez udziału wyróżnionych osób byłaby o wiele uboższa.

Nowomiejskie Nagrody Artystyczne 2019 Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim wręczyli laureatom w towarzystwie dyrektorów instytucji kultury i jednostek oświatowych, a otrzymali je działacze i animatorzy kultury m.in.: Magdalena Kowalewska, Halina Wiśniewska, Sylwia Pisarska, Anna Pestka-Górska, Jarosław Titz, Ilona Czarnecka, Waldemar Pałkowski, Natalia Reszka, Maria Wilemska, Marek Piątkowski, Magdalena Kortes, Maria Artemiew, Iwona Mrozińska, Agnieszka Kasprzycka, Magdalena Domżalska i Mirosław Litke.

Nagrody Artystyczne 2019 otrzymała również nowomiejska młodzież uzdolniona artystycznie, m.in.:  Paulina Jamroży, Klaudia Dudulska, Aleksandra Lewicka, Jakub Cieplak, Anastazja Nowicka, Anna Grabowska, Zofia Suchocka, Iga Neumann, Martyna Bober, Maria Marciniak, Julia Idziak, Aleksandra Jaroszewska, Juliusz Bucha, Patryk Domżalski, Antoni Suchocki i Kornel Zbikowski.

Burmistrz Józef Blank pogratulował wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym oraz życzył dalszych sukcesów artystycznych. Szczególne podziękowania gospodarz miasta skierował do Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyny Olęckiej oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Danieli Kowalskiej.

Na zakończenie VIII Nowomiejskiej Gali Kultury odbył się występ artystyczny Państwa Oller.

 

 

Dzień Dziecka na wesoło

1 czerwca na placu przed Miejskim Centrum Kultury dużo atrakcji dla milusińskich przygotowało Miejskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Była m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, wata cukrowa. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała rozrywki dla najmłodszych. Jak zawsze największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, gdzie dzieci zamieniały się w księżniczki, superbohaterów i tygrysy. Oprócz tego na każdego czekały balony, z których powstawały pieski, dinozaury i kolorowe kwiatki. Dużą atrakcją była też ścianka z bajkowymi postaciami, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie. Spotkanie uatrakcyjniły występy grupy tanecznej z MCK oraz gry i zabawy zręcznościowe. Punktem głównym wspólnej, rodzinnej zabawy była bitwa na wodne balony. W trakcie imprezy Myszka Miki rozdawała uczestnikom spotkania słodycze.

Certyfikat dla MBP za udział w projekcie

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim otrzymała Certyfikat z Instytutu Książki za udział w pilotażowym projekcie dla trzylatków realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Od września do grudnia 2018 r. do projektu włączyło się 33 dzieci, które otrzymały w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W naszej bibliotece projekt wciąż trwa, od  stycznia 2019 r. zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w 2016 roku do  skorzystania z kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Kolejne wyprawki czytelnicze czekają!

 

Włącz się do świata cyfrowego

W związku z realizowanym projektem
pn. „E-kompetencje bez barier” przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie
w partnerstwie z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Gminą Miejską Nowe Miasto Lubawskie,
ogłasza się nabór na bezpłatne zajęcia komputerowe.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się
12 marca 2019 r.o godz. 9:00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej
ul. Działyńskich 2a Nowe Miasto Lubawskie
tel. 56 474 27 01
Serdecznie zapraszamy!
Subskrybuj to źródło RSS