DKK dla Dorosłych

DKK dla dorosłych działa przy Wypożyczalni dla Dorosłych. Koordynatorem klubu jest Aneta Rogowska. Uczestnicy klubu spotykają się raz w miesiącu. Klub powstał z inicjatywy Instytutu Książki i biblioteki wojewódzkiej i działa przy ich wsparciu finansowym i merytorycznym. W MBP w Nowym Mieście Lubawskim, w 9. spotkaniach z pisarzami książek, wzięło udział ponad 360 osób. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Koordynator klubów co roku uczestniczy w Wojewódzkim Zlocie Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Ksiązki organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Podczas dwudniowych zlotów odbywają się spotkania autorskie oraz warsztaty poświęcone organizacji spotkań uczestników DKK. Ponadto w ramach realizowania projektu "Tu czytamy" biblioteka otrzymała w darze kilkadziesiąt ksiązek.
W ramach DKK w naszej bibliotece odbyło się 9 spotkań autorskich.Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, rozpoczął swą działalność w czerwcu 2010 r. Spotkania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 16.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych.
2015 r. - Hanna Cygler
2014 r. - Magdalena Witkiewicz
2013 r. - Marcin Pałasz
2012 r. - Anna Onichimowska