Menu

plenfrdeitrues

"Moje córki krowy" na spotkaniu DKK Wyróżniony

"Moje córki krowy" na spotkaniu DKK

Powieść napisana przez Kingę Dębską to jej literacki debiut. Jest to historia dwóch sióstr, Marty i Kasi, które od dziecka rywalizują ze sobą, lecz dopiero śmierć matki i ciężka choroba ojca zbliżają je do siebie. Dwie siostry, Marta - aktorka i Kasia - nauczycielka, różnią się praktycznie pod każdym względem. Chcąc nie chcąc muszą jednak zbliżyć się do siebie w obliczu choroby, która najpierw spada na ich matkę, a krótko po tym na ojca.
"Moje córki krowy" to powieść, która jest niesamowicie mocna i sugestywna, a przy tym skłania do refleksji i zastanowienia się, jak ja bym się zachowała w takiej sytuacji. Z jednej strony sparaliżowana matka w bardzo ciężkim stanie, a z drugiej - ojciec z guzem mózgu, który zupełnie nie radzi sobie bez swej żony. A po środku, dwie siostry, które zupełnie nie mogą się ze sobą dogadać i żyją w różnych światach.

Czy tytułowe „krowy” zasługują na takie określenie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Zachęcamy do lektury.

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 27 czerwca 2019 o godz. 16.00. Będziemy dyskutować o książce W. Bruce’a Camerona „Był sobie pies”. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki.

Powrót na górę