Lekcja o regionie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Bibliotek Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim w ramach swojej oferty edukacyjnej prowadzi zajęcia m.in. z edukacji regionalnej. W jednej z takich lekcji – Bibliografia regionalna i dokumenty życia społecznego – uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Po wysłuchaniu prezentacji na temat działań biblioteki związanych z lokalną społecznością i historią regionalną, młodzież zapoznała się z wydawnictwami zwartymi, czasopismami lokalnymi oraz Dokumentami Życia Społecznego (DŻS). Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej prowadzonego przez naszą bibliotekę. Młodzież zapoznała się z DŻS, dowiedziała się, że są to dokumenty o krótkotrwałej najczęściej wartości użytkowej, są żywym świadectwem współczesnego życia naszego miasta i regionu. Uczniowie obejrzeli także wystawę "100 ciekawostek o Nowym Mieście Lubawskim na stulecie odzyskania niepodległości".

Więcej w tej kategorii: « Mirosław Litka Lektury online »