Menu

plenfrdeitrues

Wiosenne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki Wyróżniony

Wiosenne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Na wiosennym spotkaniu DKK dla dzieci dyskutowaliśmy o książce J. Vetulaniego „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”. Książka przeznaczona jest dla dzieci, ale zachwyci  również nie jednego dorosłego. Alicja śpi, ale mózg nigdy nie śpi. Co najwyżej odpoczywa. Alicja śni o tym, jak działa mózg, jak nadzoruje cały nasz organizm. Dowiadujemy się, z czego zbudowany jest mózg i w jaki sposób funkcjonują jego poszczególne elementy, skąd się biorą sny, jak działa nasza pamięć, emocje, odruchy czy myślenie. Dlaczego nasz organizm zachowuje się tak, a nie inaczej, za co odpowiadają poszczególne hormony. A to wszystko pięknie zilustrowane i przedstawione w prosty i bardzo przystępny sposób dla odbiorcy w każdym wieku.Książka zachwyciła wszystkich klubowiczów. W ramach treningu mózgu oprócz dyskusji zagraliśmy w grę, gdzie niejednokrotnie podejmowaliśmy różne wyzwania.Kolejne spotkanie DKK dla dzieci już 30 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Będziemy rozmawiać o książce A. Wajraka „Lolek”.

Również dorośli z DKK spotkali się 28 marca w wiosennych nastrojach, aby dyskutować o książce K. Kozłowskiego „Dwie drogi”. To piękna opowieść, pełna tajemnic, uczuć, dylematów jak postąpić i jaką drogę w życiu wybrać. O tym jak bezwzględny bywa los przekonał się główny bohater Janek Kołowski, który musi wybierać między miłością do kobiety a powołaniem do kapłaństwa. Czy dokona właściwego wyboru i będzie szczęśliwy? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Wszystkich zainteresowanych dyskusją o książce K. Wasilkowskiej-Frelichowskiej „Zapach świeżych malin” zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych 25 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Powrót na górę