Menu

plenfrdeitrues

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” powraca do naszej biblioteki!

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” powraca do naszej biblioteki!

Codzienne czytanie dziecku jest czynnością magiczną ponieważ zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest także jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Pamiętając o wszystkich korzyściach płynących z czytania książek, chcemy żeby biblioteka była dla małych czytelników miejscem, które będzie się im kojarzyć z przyjemnością czytania i odkrywania kolejnych przygód literackich.

Dlatego wraz z Instytutem Książki, po raz kolejny  startujemy z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedzi naszą bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma prezent – wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Po odbiór czytelniczych prezentów zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP przy  ul. Działyńskich 2a.

Powrót na górę