Menu

plenfrdeitrues

Jubileusz 10-lecia DKK

Jubileusz 10-lecia DKK

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w MBP w Nowym Mieście Lubawskim świętował jubileusz 10-lecia. Pierwsze spotkanie odbyło się 24 czerwca 2010 roku!

W tym czasie spotkaliśmy się 101 razy i przeczytaliśmy 100 książek.

Dyskusyjny Klub Książki to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocji Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można w małym, kameralnym gronie, rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Założycielem i pierwszym moderatorem klubu w nowomiejskiej książnicy była Alicja Rucińska, a od 2012 roku spotkania moderuje Aneta Rogowska.

Jubileusz stał się okazją do wspomnień i podsumowań. Daniela Kowalska – dyrektor MBP podziękowała klubowiczom oraz moderatorom DKK za dotychczasową współpracę i życzyła wielu owocnych spotkań.

Podczas spotkania nie zabrakło dyskusji o książce, tym razem rozmawialiśmy o debiutanckiej powieści Justyny Posłusznej „Jutro będzie koniec świata”. Wbrew temu na co wskazuje tytuł, nie jest to katastroficzna wizja końca świata, jaki znamy, lecz sympatyczna opowieść o realiach życia na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Kolejne spotkanie już w październiku.

Powrót na górę