Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim otwarta dla czytelników od 30.11.2020 r. Wyróżniony

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 listopada 2020 r. oraz wytycznymi Biblioteki Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim jest otwarta dla użytkowników.

Zasady korzystania z biblioteki:

1. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00-17:00.
  2. Czytelnicy mogą korzystać z usług biblioteki wyłącznie w celu wypożyczeń i zwrotów książek.
  3. Osoby przebywające w bibliotece muszą zachować bezpieczną odległość – minimum 1,5 m.
  4. Ograniczony zostaje wolny dostęp do regałów.
  5. Użytkownicy biblioteki zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust.
  6. Przed wejściem do wypożyczalni czytelnik jest zobowiązany do zdezynfekowania dłoni i/lub własnych rękawiczek płynem do dezynfekcji rąk, który zapewnia biblioteka.
  7. W Wypożyczalni dla Dorosłych mogą przebywać równocześnie 2 osoby, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży 1 osoba, w holu biblioteki 2 osoby.

Kontakt:
tel. 56 747 27 01

Polecamy wirtualną czytelnię IBUK Libra. Kody do wirtualnej czytelni IBUK Libra można otrzymać na miejscu w Wypożyczalni dla Dorosłych, dzwoniąc pod numer 56 474 27 01 lub pocztą on-line.

Pomimo otwarcia, biblioteka zaleca ograniczyć swoje odwiedziny do minimum poprzez wcześniejsze zamawianie zbiorów przy użyciu katalogu online: //https://www.szukamksiążki.pl/SkNewWeb/astart/354.