Upamiętniono 81. rocznicę Czarnego Czwartku w Nowym Mieście Lubawskim

7 grudnia 2020 r. przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, dyrektorzy szkół, dyrektor biblioteki i Miejskiego Centrum Kultury uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia Czarnego Czwartku 1939 r. Mszę św., która odbyła się w nowomiejskiej bazylice w intencji ofiar wojny odprawił ks. Zbigniew Markowski.

Po mszy świętej wszyscy udali się do  miejsc pamięci, gdzie składano wiązanki i znicze. Kwiaty złożono w miejscach pamięci przy ulicy Działyńskich oraz pod pomnikiem przy ul. 7 Grudnia.

Zwracając się do uczestników uroczystości, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego mówił o potrzebie zachowania w pamięci wydarzeń Czarnego Czwartku jako lekcji historii i patriotyzmu oraz podziękował obecnym na uroczystości za udział w nowomiejskich obchodach 7 grudnia 1939 roku.

Zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski