Bezpłatny dostęp do serwisu Legimi dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim

Od 28 grudnia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim oferuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do publikacji w formie elektronicznej na platformie internetowej Legimi.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI, wystarczy:

1. Posiadać aktualną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim.
  2. Odebrać kod dostępu. Pobrany kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany – w przeciwnym wypadku wygasa.
  3. Wejść na stronę  www.legimi.pl/wbp_olsztyn  wpisać kod dostępu otrzymany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim, założyć bezpłatne konto (jeśli korzysta się z platformy po raz pierwszy).
  4. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi na urządzenie, na którym planuje się czytać.
  5. Zalogować się do aplikacji i od tego momentu można czytać e-booki, a także słuchać audiobooków i synchrobooków bez ograniczeń.

Aby przedłużyć dostęp do serwisu LEGIMI na kolejny miesiąc, należy:

1. Wejść na stronę legimi.pl/wbp_olsztyn, wpisać kod dostępu na kolejny miesiąc: i zalogować się na swoje konto, wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.

Oferta firmy Legimi dla bibliotek obejmuje sprzedaż dostępu do bazy tysięcy ebooków – przede wszystkim z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse).

W ramach dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu czytelnicy MBP przez rok mogą czytać e-booki z oferty abonamentowej dla bibliotek udostępnionej przez wydawnictwa.