Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim jest beneficjentem wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.  który szczególny nacisk kładzie na zwiększenie oferty bibliotecznej o stały napływ nowości wydawniczych. W ramach dotacji celowej nasza biblioteka otrzymała 9470,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup wydawnictw zwartych oraz 3740,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną.