Zima i anioły na wystawie Bożeny Wilgi

14 stycznia 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej udostępniono wystawę malarstwa Bożeny Wilgi. Autorka wystawy dużo maluje. Tematyka jej prac jest szeroka. Zima, to ulubiona pora każdego typowego twórcy. Obrazy zaprezentowane na wystawie, wykonane w technice akwareli, oddają piękno i klimat zimowej scenerii. Drugim elementem wystawy są anioły. Pani Bożena Wilga jest zafascynowana akwarelą, ponieważ jest to bardzo subtelna, ulotna i eteryczna technika malowania. Malowanie akwarelą nie jest łatwe, ale daje perspektywę ukazania budowania małego obrazu z plamy nałożonej na kartkę. Malowanie obrazów daje autorce wystawy dużo satysfakcji, poczucie relaksu i odpoczynku.

Bożena Wilga maluje także kwiaty, które będzie można zobaczyć na następnej wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.