Logo
Wydrukuj tę stronę

Styczniowe spotkanie DKK dla dzieci

Styczniowe spotkanie DKK dla dzieci

W czwartek 14 stycznia 2021 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Członkowie klubu po raz kolejny spotkali się online, by porozmawiać o książce Sarah Moore Fitzgerald „Ciasto ze szczyptą nadziei”. Taka forma daleka jest od ideału, ale ważne, by w tym trudnym czasie nie zatracić potrzeby wspólnych rozmów o książkach.

Bohaterem książki jest 15-letni Oskar, który zostaje uznany za zmarłego. Znajomi ze szkoły nie byli szczególnie zaskoczeni jego zniknięciem. Jedynymi osobami, które wierzyły w to, że chłopiec żyje byli jego młodszy brat Stivie i przyjaciółka Meg. Decydują się zrobić wszystko, aby ustalić, co tak naprawdę stało się z Oskarem.

Książka porusza wiele trudnych tematów. Wszyscy dowiadują się jak wielką moc mają słowa, ile mogą wyrządzić szkody, ile zadać bólu i cierpienia. Jednak najważniejsze okazuje się odkrywanie swojej tożsamości oraz swojego miejsca w świecie. Wszyscy bohaterowie dowiadują się, czym jest lojalność i przyjaźń oraz odkrywają potęgę nadziei, która nigdy nie umiera.

Design © Roni.pl BIBLIOTEKA NML. All rights reserved.