Wystawa obrazów w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Bez wernisażu. Przy obostrzeniach związanych z przejściem całego kraju do strefy czerwonej otwarto we wtorek – 23 marca 2021 r. – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim wystawę prac Bożeny Wilgi, zatytułowaną „Urok kwiatów w akwareli i technice mieszanej”.

Pani Bożena Wilga malarstwem interesowała się od dawna. Czytała, analizowała i śledziła  różne techniki malarskie. Jako samouk próbowała malarstwa akrylowego, suchych pasteli i węgla. Jednakże od ponad półtora roku ujęła ją akwarela, której technika to nieprzewidywalność pomiędzy farbą i wodą. Zaczęła od lektury choć największe techniki tego malarstwa zdobywa na warsztatach stacjonarnych obecnie na warsztatach online prowadzonych przez Tomasza Wełnę i innymi akwarelistami. Uwielbia malowanie akwarelą za jej subtelność i ulotność. "Bawiąc" się plamą – za możliwość wydobywania niesamowitych efektów. Maluje również zamierzone obrazy od szkicu do ostatniego detalu. Próbuje także malować akwarelą połączoną z techniką mieszaną (tusz, relief) tudzież ilustracje, aczkolwiek nie zaprzecza, że do akryli, suchych pasteli i węgla nie wróci.

Obrazy Bożeny Wilgi będzie można oglądać do 30 kwietnia 2021 r.