Wystawa obrazów "Akwarela moją pasją" Aleksandra Grossa

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza na wystawę obrazów Pana Aleksandra Grossa pt. "Akwarela moją pasją". Wystawa potrwa od 4 maja do 30 czerwca 2021 r.  Zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia Biblioteki.

Aleksander Gross od wielu lat zafascynowany był malarstwem, zwłaszcza akwarelą. W czasie pracy zawodowej nie miał czasu, aby malować. Będąc na emeryturze rozpoczął swoją przygodę z malarstwem. Duże znaczenie miało to, że zarówno jego ojciec jak i żona po przejściu na emeryturę zaczęli malować. Malowanie przynosi mu wiele radości, jest też sposobem na zapełnienie jesiennych i zimowych dni. Obrazy maluje na podstawie zdjęć, które sam wykonuje. Największą przyjemność sprawia mu malowanie architektury.