Menu

plenfrdeitrues
dkowalska

dkowalska

Mała Książka Wielki Człowiek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim rusza kolejna edycja projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”

Aby przystąpić do projektu wystarczy odwiedzić naszą bibliotekę, gdzie mały czytelnik odbierze Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też  broszurę "Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Podczas  wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu naklejek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze umiejętności.

 Dlaczego warto ?

Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

 

 

 

 

"Piękno Bazyliki św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim uwieńczone na fotografiach"

W ramach obchodów Dni Nowego Miasta Lubawskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej 26 czerwca 2020 r. została udostępniona wystawa "Piękno Bazyliki św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim uwieńczone na fotografiach". Zdjęcia zostały wykonane w latach 2000-2009. Autorem fotografii jest Henryk Kopiczyński. 

Wystawa będzie dostępna w holu biblioteki do 31.08.2020 r.

Jak korzystać ze zbiorów?

Jak zamawiać/rezerwować/przedłużać zbiory?

  • istnieje możliwość zamawiania i rezerwowania zbiorów bibliotecznych przeznaczonych do wypożyczenia na zewnątrz i korzystania na miejscu w Czytelni:

Wchodzimy na stronę http://www.bibliotekanml.pl/ u góry strony klikamy zakładkę KATALOG, otworzy się strona Szukam książki. Należy się zarejestrować (podać PESEL i nr karty bibliotecznej, utworzyć własny login i hasło. Po ok. 15 minutach konto powinno być aktywne. Po zalogowaniu na swoje konto można zamawiać zbiory zdalnie. Po zamówione zbiory należy zgłosić się do biblioteki.

Zamówione i nieodebrane w ciągu 3 dni zbiory wymagają ponownego zamówienia.

  • przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów można dokonać osobiście w bibliotece, telefonicznie lub mailowo: 2 razy o 30 dni.
  • przedłużenia należy dokonać osobiście w bibliotece lub telefonicznie nie później niż w dniu upływu terminu zwrotu w godzinach pracy biblioteki,
  • przedłużenia terminu zwrotu można również dokonać drogą elektroniczną, jednak nie później niż w przeddzień terminu zwrotu wypożyczonych materiałów; otrzymanie odpowiedzi jest potwierdzeniem dokonania przedłużenia
  • prolongata jest możliwa tylko wówczas, gdy wypożyczony egzemplarz nie jest zarezerwowany przez innego czytelnika

Zasady korzystania ze zbiorów na miejscu:

Na miejscu w bibliotece można korzystać ze wszystkich materiałów bibliotecznych, a w szczególności z:

  • materiałów z księgozbiorów podręcznych,
  • gazet i czasopism,

 

Subskrybuj to źródło RSS