Menu

plenfrdeitrues

Archiwum Historii Regionalnej

Znajomość dziejów naszego regionu niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to wspaniałe narzędzie budowania tożsamości i poczucia przynależności mieszkańców do danej zbiorowości. W odniesieniu do roli jaką pełni Miejska Biblioteka Publiczna w zachowaniu historii lokalnej, 1 września 2014 r. w Pracowni Regionalnej MBP w Nowym Mieście Lubawskim, powstało Archiwum Historii Regionalnej. Swoim zasięgiem obejmuje ziemię lubawską. W archiwum gromadzone są zbiory od czasów najdawniejszych po współczesne. Zebrane materiały złożą się w przyszłości na stałą ekspozycję muzealną, a materiały i informacje stworzą większe możliwości podejmowania odrębnych opracowań tematycznych związanych z historią miasta. Zbieramy widokówki, zdjęcia, plakaty, dokumenty, akta, plany, mapy i inne zbiory związane z naszym regionem.
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej małej Ojczyzny o pomoc w utworzeniu archiwum. Archiwalne zdjęcia, jak i dokumenty, możecie Państwo  przekazać bibliotece. Możemy także zeskanować dokumenty. Oryginały zostaną w Państwa posiadaniu. Jeśli dana historia będzie tego wymagać, to zapewniamy pełną anonimowość.
Miejska Biblioteka Publiczna,
 ul. Działyńskich 2a,
13-300 Nowe Miasto Lubawskie,
tel. 56 474 27 01.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały historyczne można dostarczyć do Pracowni Regionalnej w godz. od 10:00-18:00 oraz  do wypożyczalni dla dorosłych w godz. 9:00-17:00.

 

 

Powrót na górę