Menu

plenfrdeitrues

Lutowe spotkania DKK

Lutowe spotkania DKK

25 lutego DKK dla dzieci rozmawiał o książce B. Gawryluk "Moje Bullerbyn". To historia o dziewięcioletniej Natalce, której życie ulega gwałtownej zmianie. Wszystko z powodu przeprowadzki całej rodziny z Krakowa do Szwecji, gdzie rodzice mają otrzymać lepszą pracę. Natalia musi pogodzić się z decyzją rodziców, choć początkowo się buntuje. W Krakowie ma bowiem ukochanych dziadków, koleżanki oraz grupę taneczną, z którą jest bardzo związana. 

Czy Natalka będzie szczęśliwa w nowym miejscu? Przekonajcie się sami. Zachęcamy do lektury! Kolejne spotkanie naszego klubu odbędzie się 24 marca.

27 lutego DKK dla dorosłych rozmawiał o książce A. Kozłowskiej „Kukułka”. Główna bohaterka Marta ma wszystko, czego może pragnąć kobieta - kochającego męża, dobrze płatną pracę, mieszkanie na ekskluzywnym osiedlu. Ma to wszystko, czego pragnie Iwona, samotna matka dwójki dzieci pracująca jako woźna w szkole. Marta ma wszystko - prócz dziecka, którego pragnie najbardziej na świecie. Ścieżki obu kobiet krzyżują się w dramatycznym momencie ich życia. Czy to spotkanie sprawi, że spełnią się ich najskrytsze marzenia?

„Kukułka” ukazuje ogrom problemu związanego z bezpłodnością, niemożnością posiadania dziecka. A z drugiej strony problemy związane z ubóstwem, brakiem wsparcia rodzinnego, samorealizacji. Książka wciąga i zadaje pytania na które każdy z nas musi odpowiedzieć sam! Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 26 marca.

 

Powrót na górę